• Venujte nám 2% (alebo 3%) zaplatenej dane aj v roku 2023! Ďakujeme!
      2022-ben is adományozza nekünk adója 2%-át (vagy 3%-át)! Köszönjük!

• Hodina deťom – Gyermekek órája

Dňa 21. marca sa naša škola zapojila do zbierky Hodina deťom. Nadácia pre deti Slovenska výťažkom z tejto verejnej zbierky poskytne pomoc deťom, ktoré vyrastajú s jedným rodičom.

Naši tretiaci, Viktória Rózsárová a Zsolt Varga z III.B triedy, sa ochotne prihlásili na oslovovanie ľudí a zbieraní peňazí na ulici Lučenca. S urničkou najprv navštívili svojich spolužiakov a učiteľov v učebniach cez prvú vyučovaciu hodinu. Potom sa dvojica vybrala medzi ľudí, kde sa stretli aj milých ľudí, ale aj priam ignorujúcich. Bol to taktiež boj aj pre ich nohy, ktoré zvládli prejsť vyše 14 km za cca 4 hodiny.

• Hodina deťom – Gyermekek órája
        • Na Deň učiteľov - Tanítónapra

Milé pani profesorky, milí páni profesori!

Napriek tomu, že 28. marec tento rok vyšiel na Zelený štvrtok počas veľkonočných prázdnin, nenechali sme Váš sviatok len tak bez povšimnutia.

Sme si vedomí, že počas školského roka Vám len sotva dáme vydýchnuť, a práve preto Vám ku Dňu učiteľov prajeme hlavne pevné fyzické i psychické zdravie, pohodu v srdci a radosť v profesijnom živote s nami, Vašimi študentmi a študentkami!

• CONECO RACIOENERGIA 2024

Stavebné, rekonštrukčné a dizajnérske projekty - na medzinárodnom veľtrhu stavebníctva CONECO nájdete všetko, čo potrebujete. Okrem širokej ponuky stavebných materiálov, komponentov, nábytku a doplnkov si návštevníci pravidelne vychutnávajú aj bohatý sprievodný program, ktorý poskytuje inšpiráciu, rady a odporúčania týkajúce sa aktuálnych tém v stavebnom priemysle. Veľtrh je tiež doplnený výstavami a sekciami zameranými na populárne trendy, ako sú drevostavby, keramické prefabrikované domy a pasívne domy. Šetriť energiu je dnes racionálne a nevyhnutné. Je dôležité myslieť na úspory vo vlastnej peňaženke aj na ochranu životného prostredia už pri výstavbe alebo rekonštrukcii domu či bytu. Na medzinárodnom veľtrhu energetickej efektívnosti RACIOENERGIA nájdete riešenia, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. Vykurovať rozumne a zabrániť únikom tepla, ale aj správne chladiť je dôležité. Pora

• CONECO RACIOENERGIA 2024
        • Ponožková výzva alebo každý sme iný - A zokni kihívás avagy mindannyian mások vagyunk

21.3. – to nie je len dátum jarnej rovnodennosti.

V prvý jarný deň sa od roku 2012 oslavuje Svetový deň Downovho syndrómu. Ide o genetickú poruchu, ktorá ovplyvňuje nielen vzhľad človeka, ale aj jeho duševné schopnosti.

Prečo práve 21 a 3?

Ide o symboliku, keďže k 21. chromozómovému páru sa nepredvídateľne zatúla ešte ďalší chromozóm, a takto vznikne trojica. 47 chromozómov, namiesto 46, tak definitívne zmení život jednotlivca i jeho okolia.

• OZNAM - ÉRTESÍTÉS

Nakoľko bola účasť oprávnených voličov vo voľbách do rady školy v kategórii rodičia nižšia, ako nadpolovičná väčšina, v zmysle § 1 ods. 6) vyhlášky MŠ SR č. 291/2004 Z.z. riaditeľ školy vyhlasuje uskutočnenie opakovaných volieb v termíne 14.3.2024 – štvrtok so začiatkom o 16:30.

Vikor Ladislav – riaditeľ školy

• Banskobystrický samosprávny kraj
      • aSc Academic Consulting
      • Britterm
      • OK Trend Fiľakovo, s.r.o.
      • Slovenská komora stavebných inžinierov
      • KOLEK, s.r.o.